Sercem projektu jest nowoczesna platforma monitoringowa, która na bieżąco dostarcza zespołowi informacji o stanie urządzeń na terenie całego kraju. Umożliwia ona szybką reakcję na potrzeby klientów oraz przyspiesza ewentualne interwencje. Zaprojektowany showroom będzie pełnił również funkcję marketingową. Dedykowana strefa klienta oraz rozwiązania ściany wizyjnej pozwolą na spektakularną prezentację profesjonalizmu i zaawansowanej technologii firmy, przyczyniając się do realizacji celów biznesowych.

W wielowymiarowej, zróżnicowanej wysokościowo przestrzeni zaproponowaliśmy szereg indywidualnych i nowoczesnych rozwiązań, które korespondują z innowacyjnym zakresem działalności Schindler sp. z o. o. Już od wejścia zaskakują dynamiczne, diagonalne podziały oraz intrygująca gra oświetleniem LED. Indywidualnie zaprojektowane, przestrzenne zabudowy współgrają z elementami identyfikacji wizualnej oraz stanowią ergonomiczną separację przestrzeni. Na relatywnie niewielkim metrażu około 97m2 udało się wydzielić kilka stref funkcjonalnych: strefę klienta, salkę szkoleniową oraz stanowiska pracy z nowoczesną ścianą wizyjną.

Kluczowymi elementami showroomu są liczne urządzania audio video, w tym ściana wizyjna, składająca się z 8 dedykowanych ekranów 55”, ekran dotykowy do dyspozycji pracowników TOC oraz drugi w strefie Klienta i dodatkowy ekran wideokonferencyjny w salce spotkań. Aby sprostać złożonym oczekiwaniom i zapewnić sprawne funkcjonowanie całości instalacji zaproponowaliśmy profesjonalne wyposażenie audio video. Ściana wizyjna będzie obsługiwana przy udziale dedykowanej aplikacji oraz mobilnego tabletu, a jej działanie oprócz widocznych ekranów zapewnią starannie skomponowany komputer PC, procesor graficzny oraz procesor sterujący.

Projekt przestrzeni Działu TOC to kolejny przykład udanej współpracy Fusion Design i firmy Schindler sp. z o. o. Powstał dzięki wsparciu i ścisłej kooperacji działu Administracji, a w szczególności Pani Agaty Prus z zespołem projektantów.

Skład zespołu projektowego: Monika Wieczorek-Wrona, Anna Podsiadło, Anastasiia Denysenko.