Decyzja o renowacji obiektu komercyjnego, takiego jak restauracja, showroom czy hotel, to moment, w którym warto zastanowić się nad koncepcją. Pomocny może być w tym projektant, który na co dzień specjalizuje się w tego typu działaniach. Doświadczenie w projektowaniu wnętrz, odpowiednie wykształcenie i wizja, z pewnością pozwolą na realizację nawet najbardziej wymyślnego projektu. Taka osoba czeka na Ciebie w naszym biurze. Jak zatem powinna wyglądać współpraca z architektem wnętrz?

Odwiedź biuro Fusion Design w Warszawie

Prowadzone przez nas biuro projektowania to miejsce, w którym projektanci stawiają przede wszystkim na dokładność, precyzję, a także kreatywność, zachowując przy tym funkcjonalność i spójność wystroju danego wnętrza. Najczęściej nasz architekt nawiązuje współpracę z inwestorami, którzy na co dzień zarządzają dużymi obiektami komercyjnymi, takimi jak restauracje, hotele, galerie handlowe czy instytucje.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, chcąc wypracować takie rozwiązanie, które połączy jego oczekiwania z możliwościami jakie daje przestrzeń. Cały proces projektowania wnętrz podzielony jest na kilka etapów, a każdy z nich daje architektowi poczucie sprawowania kontroli nad postępem prac. Na bieżąco śledzimy aktualne trendy wnętrzarskie, dzięki czemu jesteśmy w stanie wprowadzić do pomieszczeń świeży powiew i oryginalny design.

Wzajemna współpraca to klucz do sukcesu

Nim przystąpimy do współpracy i projektowania, ważna jest dla nas rozmowa z inwestorem. To pozwala architektowi nakreślić szkic obiektu oraz dobrać odpowiednie rozwiązania. Podczas konsultacji skupiamy się na omówieniu oczekiwań, głównych założeń współpracy, a także budżetu, który ma zostać przeznaczony na przeprowadzenie prac ujętych w projekcie.

Dla każdego klienta jesteśmy w stanie przygotować kompletny zarys, a także rzuty 2D, wizualizacje trójwymiarowe czy spacer wirtualny, za co odpowiedzialny jest nasz projektant wnętrz. Warszawa to miasto, w którym działamy, jednak nie zamykamy się jedynie na ten krąg potencjalnych klientów. Nasza współpraca to nie tylko wzajemne konsultacje i projektowanie przestrzeni. To także sporządzanie przez projektanta dokumentacji wykonawczej, przygotowywanie szacunkowego kosztorysu całości inwestycji, a także wyceny wykonawczej, która może obejmować meble pod zabudowę czy usługi szklarza.

Jak powinna wyglądać współpraca z architektem wnętrz?

Pomimo, że każdy z nas ma jakąś wizję funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni, czasami niezbędne jest wsparcie osoby doświadczonej, takiej jak projektant. Taka osoba z pewnością posiada poczucie otwartej przestrzeni, a także widzenie przestrzenne, a co najważniejsze kreatywne podejście do tematu. Współpraca z architektem wnętrz w takiej sytuacji może być nieoceniona.

W tym kontekście zadaniem projektanta będzie ocena co można zmienić we wnętrzu, a także jak podkreślić walory i funkcjonalność większych przestrzeni, takich jak biura, lobby hotelowe czy restauracje.

Współpraca z architektem wnętrz – krok po kroku

Przede wszystkim rozmowa. Dialog to podstawa satysfakcjonującej współpracy z architektem wnętrz. Klient może się na tym etapie zapoznać z dotychczasowymi wnętrzami projektowanymi przez danego pracownika. To może zrodzić wiele inspiracji ze strony klienta, a projektant będzie mógł poznać jego upodobania.

Następnym krokiem jest projektowanie wstępne. Na tym etapie współpracy z architektem przygotowywane jest kilka propozycji ułożenia wnętrza. Układ koncepcyjny ma na celu zaprezentowanie przez projektanta sugerowanych zmian oraz wprowadzenie wariantów ustawienia mebli czy sprzętów. Dbamy o to, by wszystkie koncepty powstawały w oparciu o zasadę funkcjonalności i ergonomii.

Kolejnym etapem jest projektowanie koncepcyjne. W tym celu architekt proponuje ułożenie ścian, rozstaw mebli. Prace obejmuję też przegląd katalogu kolorów czy sporządzenie spisu użytych materiałów.

Ostatnim krokiem współpracy jest wykonanie przez architekta wnętrz projektu wykonawczego. Po jego zatwierdzeniu przez inwestora, projektant sporządza pełną dokumentację dotyczącą koniecznych prac budowlanych oraz rysunki wyposażenia. Po skompletowaniu tych dokumentów, mogą ruszyć właściwe prace budowlane. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą usługą projektowania, jesteśmy do dyspozycji pod telefonem lub mailem.