Etapy projektu prowadzonego w formie zdalnej, bez wychodzenia z domu

Zamówienie projektu

Czekamy na Państwa zapytania pod adresem e-mail: joanna@fusiondesign.pl
Wycena projektu: w przypadku całego lokalu stosujemy uśrednione ceny za m2. Pojedyncze pomieszczenia wyceniamy indywidualnie, w zależności od ich wielkości oraz złożoności projektu.

Ankieta potrzeb i preferencji estetycznych –  czyli podstawa naszej pracy.

Wypełniacie Państwo szczegółową ankietę dotyczącą potrzeb w zakresie wyposażenia i funkcjonalności mieszkania oraz jego aspektów wizualnych. Dzięki ankiecie możemy zaproponować najlepsze rozwiązania w zakresie aranżacji przestrzeni.

Inwentaryzacja przestrzeni

Inwentaryzacji lokalu dokonuje Klient w oparciu o nasze wskazówki. W praktyce nie jest to trudne –  przesyłamy instrukcję jak krok po kroku dokonać niezbędnych pomiarów. Bazujemy również na dokumentacji istniejącej np. projekcie mieszkania od dewelopera. Przydatne są również zdjęcia lokalu. Przed przystąpieniem do mierzenia weryfikujemy zakres elementów do zinwentaryzowania, może się również okazać, że szczegółowość istniejącej dokumentacji jest wystarczająca do wykonania projektu.

Omówienie rezultatu badania ankietowego w oparciu o inwentaryzację

Spotkanie w formie zdalnej za pomocą platformy do rozmów video lub rozmowa telefoniczna. Wspólnie omawiamy wyniki ankiety oraz plusy i minusy wybranych rozwiązań w oparciu o inwentaryzację czyli decydujemy jakie rozwiązania są możliwe w istniejącym lokalu.

Przygotowanie 3 propozycji układu funkcjonalnego

Wytyczne z ustaleń ankietowych są podstawą przygotowania 3 propozycji układu funkcjonalnego, w formie rzutów 2d. Bazą dla space planu jest wykonana inwentaryzacja i/lub dokumentacja techniczna.

Wykonanie wizualizacji dla wybranego układu funkcjonalnego

Przygotowujemy wizualizacje, zgodnie ze zgłoszonymi preferencjami. Po przekazaniu pierwszej propozycji jest czas na zgłoszenie uwag oraz dokonanie poprawek projektów.

Wykonanie projektu szczegółowego

Projekty szczegółowe wykonujemy dla wybranej wersji projektu koncepcyjnego. Nasi projektanci opracowują pełną dokumentację niezbędną ekipom remontowym i stolarskim. Prace wykonawcze możecie Państwo powierzyć również nam w całości.

Wykonanie ramowego kosztorysu wyposażenia wykorzystanego w projekcie

 

Mamy świadomość, jak ważna jest rola planowania budżetu każdej inwestycji. W ramach projektu dostarczamy ramowy kosztorys, z wykorzystanym wyposażeniem, który pozwoli na oszacowanie kosztów.

W czasie całego procesu pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań. Projekt w formie zdalnej, w wykonaniu Fusion Design, nie oznacza rezygnacji z indywidualnego podejścia do projektowania wnętrz. Jedyna różnica to spotkania w formie videokonferencji. Zwyczajowo większość projektów przekazujemy w formie elektronicznej. Tak więc – pozostając w domu  – nadal mają Państwo realny wpływ na całość procesu projektowego i finalny efekt.  Specjalizujemy się w kompleksowym projektowaniu wnętrz i do takiego podejścia zachęcamy naszych Klientów. Profesjonalna i kompletna dokumentacja stanowi jasne wytyczne dla wykonawców i jest podstawą realizacji prac. Jednocześnie, jeżeli mimo to, chcieliby Państwo ograniczyć zakres projektu, np. rezygnując z wizualizacji lub projektów szczegółowych, to ofertę dostosowujemy do Państwa wymagań – jesteśmy elastyczni w podejściu do całego procesu projektowania wnętrz.