Barokowy luksus w nowoczesnej odsłonie

Salon urządzony w stylu glamour to wnętrze luksusowe, ubrane w złoto, srebro, brokat i mieniące się kryształy. W takie wnętrze dobrze wpisują się designerskie kształty, wyszukane formy. Styl ten zasygnalizowany z umiarem we wnętrzu potrafi stworzyć nastrój tajemniczości, charakteryzuje się elegancją, będąc pomostem pomiędzy klasyką i nowoczesnością.

Wzorem dla wnętrza glamour jest barkowy przepych czyli bogate zdobienia, efektowna ornamentyka, kryształowe kandelabry i żyrandole, lustra w złoconych ramach – a całość pozostaje w opozycji do prostych, nowoczesnych form mebli. Charakterystycznym elementem dla tego stylu jest zastosowanie w aranżacji wnętrz dużych powierzchni odbijających światło (lustra, połyskliwe okładziny ścienne, tapety) z powierzchniami matowymi np. pluszowymi obiciami mebli wypoczynkowych lub wysłon okiennych i wyszukanymi kształtami motywów zdobniczych. Całość dopełniają kolory w tonacji purpury i różu, tkaniny o bogatej strukturze i deseniach.

Niestety, wnętrza w stylu glamour, często ocierają się o kiczowatość, zwłaszcza wtedy, gdy zastosowane materiały są nie najwyższej jakości, a ilość elementów i różnorodność przytłacza.

Jak uniknąć przesady aranżując wnętrza w stylu glamour ?

Dla uzyskania najlepszego efektu warto zastosować umiar w dekorowaniu. Dla podkreślenia stylu wystarczy, aby we wnętrzu znalazły się nie więcej niż dwa trzy elementy nawiązujące do stylu, a reszta pozostała prosta, będąca tłem dla ozdobników. W ten sposób uzyskamy tak pożądaną, w walce o elegancję, grę kontrastów.