Projekt domu w Szwajcarii – realizacja w formie zdalnej

Obecna sytuacja wymusza prowadzenie projektów na odległość, w formie zdalnej i często bez bezpośredniego kontaktu z Klientem. Nasz zespół ma doświadczenie w realizacji projektów na odległość, które powstawały długo przed pandemią COVID 19, projektując wnętrza w Polsce i za granicą w ramach projektowania on-line.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nasz najnowszy projekt, ZREALIZOWANY W FORMIE ZDALNEJ, który jest obecnie w trakcie realizacji. Aranżacja wnętrza domu w Szwajcarii, została w pełni spersonalizowana do potrzeb i oczekiwań klienta. Nie była to nasza pierwsza współpraca, więc tym bardziej cieszymy się, że ponownie udało nam się sprostać wymaganiom, zarówno estetycznym jak i funkcjonalnym.

Ze względu na lokalizację inwestycji, całość projektu została przeprowadzona w oparciu o wypracowany schemat działania – podział na etapy , dedykowany dla projektowania zdalnego.
Na początku przeprowadziliśmy z Klientem szczegółowe badanie potrzeb i preferencji stylistycznych. Takie badanie, bez względu na formę realizacji projektu, stanowi podstawę naszej pracy. Zdecydowano się na nowoczesne, ale jednocześnie eleganckie i nawiązujące do klasyki wnętrza.

Projekt został opracowany na bazie istniejącej dokumentacji technicznej, uzupełnionej o dodatkowe pomiary dokonane przez Inwestorów. Tak przeprowadzona inwentaryzacja przestrzeni jest w zupełności wystarczająca do opracowania projektów funkcjonalnych, koncepcyjnych oraz wstępnych rysunków szczegółowych.

Na początkowym etapie projektowania konieczna jest konfrontacja preferencji Klienta z realnymi możliwościami konkretnej przestrzeni. Jest to etap precyzowania i omówienia oczekiwań w oparciu o przesłaną dokumentację stanu istniejącego. Podczas przeprowadzonego video-spotkania, wspólnie omówiliśmy wady i zalety poszczególnych rozwiązań, a nasi projektanci doradzili w kwestiach funkcjonalnych i technicznych.

Przykładamy dużą wagę do opracowania space planu, który definiuje planowany program użytkowy. Z tego względu powstało kilka propozycji układu funkcjonalnego, według wcześniejszych ustaleń oraz bieżących wytycznych Klienta. Projekt domu w Szwajcarii był kompleksowy, obejmował strefę dzienną z jadalnią i aneksem kuchennym, sypialnie domowników, gabinet, część sanitarną, komunikację, garderobę oraz dwukondygnacyjną antresolę. Łączna projektowana powierzchnia wyniosła około 260 m2. Przestronna przestrzeń w połączeniu z otwartością Inwestorów pozwoliła na zaproponowanie intrygujących rozwiązań dodatkowo podkreślających jej atuty, a jednocześnie praktycznych i funkcjonalnych.

Kluczowym dla odbioru wizualnego wnętrza jest wybór stylistyki i opracowanie projektu koncepcyjnego aranżacji w formie wizualizacji. W tym przypadku zaprojektowaliśmy nowoczesne, eleganckie wnętrza, łącząc elementy współczesne z rozwiązaniami klasycznymi. Zdecydowano się na szereg indywidualnych rozwiązań, projektowanych na zamówienie mebli fornirowanych i tapicerowanych oraz zabudów stolarskich. Charakterystyczna dla projektu jest również różnorodność tekstur przy zachowaniu stonowanej kolorystyki. Przykładem jest zabudowa TV stylistycznie i materiałowo nawiązująca do dekoracyjnych listew w holu oraz do stołu w jadalni. Jest to rezultat świadomego wykorzystania niejednorodnej faktury materiału. Dzięki obróceniu forniru o 45 stopni uzyskano niestandardowy efekt. Z kolei wykorzystanie luster oraz starannie zaprojektowanego oświetlenia podstawowego i dekoracyjnego, pozwoliło na wizualne powiększenie przestrzeni.

Podczas etapu projektów szczegółowych, opracowano w detalu wszystkie elementy realizowane na indywidualne zamówienie, w tym: stół jadalniany z krzesłami, dekoracyjną zabudowę stolarską i tapicerowane panele w holu, meble wolnostojące takie jak: komoda, pufa, biblioteczka oraz zabudowy szaf ubraniowych i zabudowę stolarską TV. Pomimo pracy zdalnej i biorąc pod uwagę liczne, niestandardowe elementy dzięki ścisłej współpracy z Klientem udało się sprawnie opracować komplet dokumentacji projektowej. Następnie opracowano kosztorys elementów wyposażenia i prac wykończeniowych. Pozwoliło to na precyzyjne zaplanowanie kosztów inwestycji oraz harmonogramu dostaw i prac montażowych
Obecnie jesteśmy na etapie realizacji! Nasi wykonawcy, pomimo odległości, szczegółowo zweryfikowali przyjęte pomiary i wykonują wszystkie niestandardowe elementy wyposażenia według projektów.

Bardzo pozytywnie wspominamy tą współpracę i doceniamy zaufanie Klientów. Niedługo mamy nadzieję podzielić się z Państwem zdjęciami z realizacji.